| SpaceBound a întrebat:

Deci vreau sa slabesc. Da. M-am hotarat intr-un final sa slabesc. Voi merge la sala, dar as vrea si o dieta care sa ma ajute. Si aici intervineti voi. Vreau o dieta usor de tinut si care sa dea rezultate rapid. Ce diete de acest gen cunoasteti? happy

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Toate dietele sun grele la inceput!
Incearca sa-ti scoti paine din program o perioada ( chiar daca crezi ca este imposibil, eu sunt fan paine si am reusit s-o las pentru un an) dulciurile la fel, incearca sa manaci doua mese la zi, salata de varza cu atun si oua ( la inceput poate vei credea ca nu te poti satura, dar nu este asa ) multe fructe si daca ai timp incearca sa cauti niste exercitii pentru acasa pentru slabite 20-30 minute la zi sunt suficiente!
Succes!

| Deeix a răspuns:

Buna. Daca vrei sa slabesti intre 3-4 kg pe luna uite ce trebuie sa faci :
Inainte de fiecare masa trebuie sa bei 1-2 pahare cu apa. Pt noi este foarte greu sa deosebim senzatia de foame de cea de sete. Corpul nostru isi poate lua apa necesara din diferite mancaruri sau dintr-un pahar de apa. Incearca sa mananci multe fruncte si legume, ciorbe, supe. Aceasta " dieta " m-a ajutat sa slabesc 6 kg intr-o luna. big grin Sper ca te v-a ajuta si pe tine.