| alina_3857 a întrebat:

Vreau sa stiu daca a luat careva Roaccutane pentru combaterea acneei si ce efecte a avut. si daca stie careva o metoda rapida de a scapa de petele lasate de cosuri. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Aveam o colega care lua si avea niste cosuri urate rau de tot. In timp i s-au mai dus, dar avea pielea foarte foarte uscata. I se decojea de uscata ce era. Din cate stiu eu sunt ffff daunatoare pentru ficat, ea auzise de multe fete carora le cazuse parul in ultimul hal. Mi se par cam periculoase.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat eu de 10 si de 20 mg, cam 5 luni, au trecut, dar au lasat niste pete, oricum acele pete dispar mai ales daca dai cu cremewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut efecte vizibile decat uscarea pielii dar daca o hidratezi nu e problemawinking

| alina_3857 explică:

Da.stiu si eu ca sunt foarte daunatoare si tocmai de asta intreb. oricum, sunt tinuta sub observatie de catre doctorita prin analize lunare. dar vreau sa stiu daca se merita si o sa scap de cosuri. pielea incepe sa mi se usuce si mie, si mi-a spus doctorita ca asta se va intampla sigur. dar mai am si dureri de oase, si asta ma pune pe ganduri.