| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva vreun remediu pentru urmele/petele rosii lasate de cosuri? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee ,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| mmary a răspuns:

Incearca Cicaderm de la Ivatherm! Este o crema foarte micuta care trebuie aplicata seara si dimineata pe pielea curatata si uscata. Costa 26 lei dar este foarte buna! Am si eu cateva pete lasate in urma cosurilor care se pot acoperi cu fond de ten...insa la frig nimic nu mai face fata.asa ca am zis sa incerc aceasta crema in urma unui reportaj la televizor; se spunea ca Ivatherm este una dintre cele mai bune firme in acest domeniu; folosesc aceasta crema de 2 zile si deja se vad ameliorari.stiu ca e ceva cam mult ca si pret dar merita crede-ma! Multa bafta!:*

| Dyller a răspuns:

Clerasilul

| oanacatalina a răspuns:

Eu am o crema foarte buna de tei pentru petele de pe fata, vitamin creme de la Logona, o poti gasi la Life Care, este o companie de produse naturiste si foarte bune. http://www.life-care.com/......11574.html pentru mine este foarte buna!