| SorinE a întrebat:

Vreo idee despre cum as putea scapa de cosuri? Adica nu sunt chiar cosuri... sunt vreo 5-6 puncte rosii care au ramas in urma unor cosuri. Deci, vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gen_8873 a răspuns:

Eu folosesc o crema Bio din compania LifeCare,, este o crema foarte buna deci iti spun m`am dat ieri si azi nu mai erau punctele acelea mari si rosii este o crema cu Shea asa se numeste '"Crema cu Shea deci iti spun este foarte buna se gaseste si in farmacie

sper sa iti fie de folos si sa o cumperi

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Petele ramase in urma cosurilor se pot doar ascunde, iar cu timpul trec ele.Mergi la un dermatolog sa iti prescrie niste lotiuni necesare pielii tale.

| denismaria92 a răspuns:

Retouchanrolling on the floor

| AiDuTzA a răspuns:

Pai sa nu ti le spargi pana nu sunt "coapte". dupa aceea, poti folosi o crema hidratanta, ceva de gomaj sau poate ceva de puncte negre(ajuta si la cosuri). sper ca te'am ajutat!happy

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Da.Cu isotrexin.

| AnelisseW a răspuns:

Buna dimineata! Da cu crema de TUIA,pe zonele afectate,masezi dupa mai pui un pic, si lasi asa strat subtire, o gasesti la Plafar!

| me1234_7666 a răspuns:

Incerca cum face mamam mea : are o crema nu stiu de unde [ l`oreal sau farmec, parca ] dar tu foloseste o alta crema anume pentru cosuri si amesteco cu ulei de masline...iti cureti seara fata o clatesti si a doua zi dimineata incepi sa vezi ca nu maiai! happy si eu o folosesc chiar daca amestecul de ulei de masline este facut cu crema de la farmec sau l`oreal! happy

| marin_2972 a răspuns:

Incearca cu spirt sau cu aburi apoi acetona sau spirt