| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Vreun remediu pentru un presupus chist de pe pleoapa superioara a ochiului drept? Este un pic maricel si se observa, plus ca face pleoapa sa nu se deschida complet, asta facandu-ma sa arat ciudat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Oftalmolog urmat de plastician (daca nu e chist)
altfel, toate "solutiile" anti defecte ale pielii (negi, alunite pete, alunite crescute, etc.) sunt apa de ploaie, nu am vazut/auzit vreuna care sa si faca ceva... CONCRET

| Victoria18 a răspuns:

Chisturile doar prin operatie scapi de ele.

| zăGhost a răspuns:

Du-te la oftalmolog.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Multumesc de raspunsuri! Apropo, este posibil ca un chist sa aduca odata cu el si o usoara vedere neclara/in ceata? Daca imi frec ochiul parca devine mult mai clara imaginea. Mentionez ca simt cum presupusul chist imi pune presiune pe ochi. Aseara a fost insuportabil cand am vrut sa inchid ochii.