| aimullah123 a întrebat:

Xanax vs Anxiar.
Ce se intampla la aceeasi cantitate?
Care e diferenta?
Ce puteti spune despre ele din experientele voastre?
De care ati fost mai multumiti si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu nu compari 2 vitamine, tu compari 2 medicamente puternice si periculoase. Intrebarea asta trebuie pusa doar medicului psihiatru si atat. Ce te face sa crezi ca toti oamenii sunt la fel?

| Donsavas a răspuns:

Sunt medicamente cu regim special, adică droguri, pentru ca provoacă dependenta si in lipsa lor, devii mult mai anxios iar folosirea lor fara recomandare medicală, poate agrava sau provoca o boala mintala.

| aimullah123 explică (pentru Donsavas):

In niciun caz nu devii mai anxios in lipsa lor. Nu vorbi daca nu ai habar. Poate raspunsul tau va fi citit si de alti oameni care se pregatesc sa ia anxiolitice si tu ii sperii.
Ps: Nu sunt droguri!

| Simpatic a răspuns (pentru aimullah123):

Ba da din punct de vedere chimic sunt asemanatoare cu drogurile sintetice, de ce crezi ca astfel de medicamente se obtin doar cu reteta speciala?
Una are la baza substanta alprazolam alta are lorazepam, poti citi despre aceste substante active pe net.
In realitate intreaba medicul specialist pentru ca nu tot ce se gaseste pe net este si real si nu totul este sigur si pentru tine.

| Donsavas a răspuns (pentru aimullah123):

Sunt droguri si asta o confirma atât farmaciștii, cât și medicii prescriptori! Automat devii mai anxios de vreme ce te poti imbolnavi de sevraj medicamentos.