| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Prajirea carnii inlatura toate bolile pe care le-ar putea avea aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Doar prin fierberea ei. Chiar și o carne slabă are grăsime, și grăsimea aceasta trebuie înlăturată. Doar prăjită, grăsimea rămâne în carne.
Carnea trebuie fiartă mai întâi, se aruncă apă, și apoi se poate prăji sau prepara.

| siriusblack98 a răspuns:

Da,prepararea corecta a carnii distruge toti parazitii.Dar distruge din nutrienti totodata.

| seularts a răspuns:

Nu! Daca acea carne a avut din start urme de cancer de la animalul sacrificat, automat o sa ajunga in sistemul tau digestiv.

| xxmelaniewhitexx a răspuns:

Nu, nu le poate inlatura.