| Cris06 a întrebat:

A slabit cineva cu cerealele Nestle Fitness? Daca da spuneti-mi cat trebuie sa mananc, de cate ori si in cat timp slabesc...

8 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Fitnes cu iaurt sau lapte de oricare (chiar si cu grasime 1, 5%), asa am slabit eu 10 kg in 2 luni, mancate cate un bol dimineata si seara, la pranz poti manca o supa sau legume, fara paine asociat cu sport, vei slabi

| RAY a răspuns:

Topeste tu untura cu cereale de alea si iei oscarul, trebuie sa arzi grasimea nu sa adaugi alta grasime

| Cosmin86 a răspuns:

Alte metode mai putin stupide de a slabi nu stii?

Auzi, slabeste adaugand alte grasimi... ce amuzant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, slabesti daca mananci dimineata un iaurt slab de la zuzu spre exemplu ( e mai cremos ca restul) iar in borcanel adaugi necesarul de cereale, in niciun caz un pumn. Daca ai un cantar de bucatarie, cantareste 10g - 15g max. In conditiile astea, masa de seara automat trebuie sa fie constituita de o salata iar la pranz un gratar sau fructe. Slabesti in cel putin o saptamana daca respecti cu sfintenie un plan alimentar, eu am slabit 4kg in prima saptamana. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Feelings14 a răspuns:

Nu se prea slabeste din ele pentru ca contin zahar. dar dimineata poti manca pentru ca nu se depune. mai ales daca faci miscare pana la scoala.

| Andreeeeeaxd a răspuns:

Nu slabesti daca mananci doar cereale laughing
dar oricum sunt mai sanatoase decat cele cu mult zahar, ciocolata etc.
oricum pentru a slabi trebuie sa mananci fara grasimi, sa faci sport. happy

| Bubu91 a răspuns:

Mai bine le inlocuiesti cu Musli, Musli nu contine zahar, e mai avantajos decat Fitness( 15 lei/kg care iti poate ajunge si o luna, deoarece nu e nevoie sa mananci mult, cu 2 linguri puse la inmuiat umpli un bol de cereale) si contin fibre, fibre care sunt necesare in procesul de slabire. Mai sunt fulgii de porumb integrali ( se gasesc in plafare sigur) si semintele de chia (tot in plafare, continut bogat de fibre si alte vitamine, iti dau senzatia de satietate, le poti pune in salate sau le poti consuma ca atare, daca iti plac)