| ことみ a întrebat:

Ador dulciurile! Ciocolata, jeleuri, ba chiar si cipsuri. le ador pe toate. Doar ca am inceput sa ma ingras. Ce sa fac sa nu mai mananc atatea dulciuri? Multumesc.

7 răspunsuri:
| SimonneBX a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti cipsurile cu fructele... sau stabileste cantitatile pe fiecare zi de ciocolata pe care o mananci, imparte-o in portii mai mici ca sa ai si dimineata si la pranz si seara, incearca sa nu te mai gandesti si de fiecare data cand ai pofta de ceva dulce gaseste-ti o activitate de facut...iar ca sa te intorci la greutatea anterioara fa putin sport fara prea mult efort. sper sa te ajute sfaturile mele :X happy

| tomyk a răspuns:

Ar fi 2 optiuni...1 o dieta de maximim o saptamana dar sa fie stricata 2inlocuieste acele dulcuri cu cele dietetice sau de post. Sper ca te/am ajutat!

| Eileithy a răspuns:

Cumpara cat ai nevoie pentru a-ti satisface pofta de dulce. Nu te aproviziona cu mai multe deoarece vei fi tentata sa mananci chiar si atunci cand organismul nu ti-o cere.

| alexcristi a răspuns:

In loc de dulcuri iti sugerez sa mananci fructe pentru ca sunt dulci si nu o sa mai ai pofta de dulciuri

| nimiiiiiic a răspuns:

Pai motivul pentru care mananci "chestiile" alea e pentru ca iti lipseste cromul din organism. Cel putin asa stiu eu. Incearca sa ti o dieta pe baza de mazare, porumb fiert...sau cel putin include-le intr-o masa(de pranz preferabil). Astfel pofta de dulce iti va disparea incetul cu incetul. Eu una ador ciocolata.e viata meabig grin.reusesc sa mananc cel putin la 2 zile.dar ma mai gandesc si la cum arat:p. BAFTA>big grin

| elutzyka a răspuns:

Pai spune-i mamei tale sa le ascunda undeva si sa nu le vezi sa nu iti mai dea bani si mai este ceva nu te mai gandi la ele gandeste-te la viata ta sau la multe alte chestii.

| kasandrrrrra a răspuns:

Pai daca vrei sa nu te mai ingrasi poti face urmatoarele 2 lucruri:
1) ori iti cumperi altceva de banii aia
2) ori mananci cat iti cade bine, dar va trebui sa faci o cura de slabire