| Strongman a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti ce as putea pati daca as manca creta. Vreau sa stiu ce patesc in afara de a face febra. Ce reactii adverse ar avea. Vorbesc foarte serios si dau FUNDA! pentru cel mai complex raspuns!

10 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Pai, reactia "febra prostiei" se numeste, daca nu te duci la scoala!

| mary a răspuns:

Mdeah...faza cu creta:pretext de plecat de la scoala. a facut o colega asa si in secunda doi era la spital. iti recomand. stai fara nici o... nadejde.

| GenetiX a răspuns:

Praful de creta poate duce la probleme pulmonare daca este inhalat, iar inghitirea unei cantitati mici poate duce la sangerare. Nu stiu ce sa zic despre depuneri daca se pot localiza cumva si prin rinichi poate ca nu poate ca da. Nu cred ca omul are un sistem digestiv foarte stralucit.

| MindExplode a răspuns:

Nu o sa patesti nimic creta contine calciu pur si simplu face rau la stomac.

Răspuns utilizator avertizat
| Elial a răspuns:

Daca mananci creta poti sa vomiti, sa iti fie rau, poate sa te doara capul...creta ar putea provoca suferinta pulmonara, sau poate poti sa iti albestii dintii laughinglaughinglaughing

| EnjoiProSkater a răspuns:

Sfatul meu nu face asta unu din clasa a facut-o sa scape de romana rolling on the floor.

Răspuns utilizator avertizat
| RalucutzaX a răspuns:

Pai cred ca te-ai ineca cu ea si ca nu te-ai simti prea bine dupa dar daca e intreaba un doctor ca sa nu pacesti nimic(funda)

| dyennuxa a răspuns:

S`ar putea sa te mai doara capulhappy
eu mai mult de atat nu am avutlaughing)