| Nicole29 a întrebat:

As vrea sa stiu la cat timp de la intarzierea menstruatie pot face un test de sarcina care sa fie relevant.
Am facut unul la 2 zile de la intarziere si a iesit negativ dar nu sunt convinsa de rezultat.
Il voi reface dar as vrea sa stiu cand este cel mai indicat ca sa fie relevant.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Testul se face dupa 10 zile de la ultimul contact.mai bine este dupa 14 zile de la ultimul contact sexual. uite si un link unde scrie despre testul de sarcina la cite zile trebuie sa faci testul. http://www.topfeminin.ro/sanatate/sarcina/teste+de+sarcina

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa fie relevant trebuie facut la minim 7 zile de intarziere, din prima urina de dimineata si repetat dupa inca 3 zile. La doua zile de intarziere, siguranta lui e de cam 75%.

Abh
| Abh a răspuns:

La 10 zile de intarziere a menstrei poti fi sigura de rezultat.