| anonim_4396 a întrebat:

Atunci dar bicarbonatul de sodiu e soda de mincare?

6 răspunsuri:
| Feliciann a răspuns:

Biracbonatul este pentru al pune in clatite, prajituri, tot ceea ce se coace, si are rolul de face sa fie pufos,

| Florin6326 a răspuns:

Nu,este praful de copt.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Te rugam sa reformulezi intrebarea. Bicarbonatul de sodiu este bicarbonat de sodiu...nimic altceva

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este pur si simplu bicarbonat de sodiu
am verificat, ai dreptate.clorura de sodiu(natriu) este sarea de bucatarie

| newarena1 a răspuns:

Ana-sarea de bucatarie clorura de natriu.

| newarena1 a răspuns:

Pai dar praful de copt e bicarbonatul de sodiu si e soda de mincare?