| user646372828 a întrebat:

Azi mi -u venit niste ghete de fotbal, marimea mea si imi sunt prea mici(ma strang in lateral, nu in varf) ce as putea sa fac ca sa le largesc deoarece am platit destul de mult si gunoierii nu vor sa-mi dea banii inapoi?

3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Daca i-ai luat de la o firma din tara, fa plangere la protectia consumatorului.

| mi25 a răspuns:

Daca este de pe site oficial, poti sa-i returnezi. Daca nu-ti dau banii faci reclamatie la protectia consumatorului. Daca nici asa nu primesti banii, ii dai in judecata - tu, daca esti major, parintii daca esti minor.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Asa se intampla cand comanzi pe net produse ce ar trebui probate. Nu toate fabricile folosesc acelasi calapod.
Daca sunt din piele naturala si e vorba doar de largime, mergi la un cizmar sa le puna pe un calapod pentru largire. Vor sta acolo mai multe zile. Le va face cat ai tu nevoie. Nu ma intreba de pret ca nu mai stiu cat este acum.