Întrebare recomandată | izacx1234 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.am pictat un tricou cu acuarele pentru textile si nu stiu cum am facut dar am patat perdeaua. Mama nu stie si singura nu pot da perdeaua jos sa o bag la masina. Aveti vreo metoda print care sa scot petele? Va rog sa nu strice si mai tare perdeaua. Apropo, perdeaua e culoarea piersicii iar petele albastru inchis. Pata are deja o luna. Vreau un raspuns urgent. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Vorbește cu mama. Riști să te certă că ai murdărit perdeaua, în caz contrat vei primi la partea moale pentru că ai ars cu acetonă sau clor și a stricat un lucru foarte scump!

| AlesiaaaaAle a răspuns (pentru jmekerashu):

Poti incerca cu acetona sau spirt happy

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca sa-l speli cu o bucatica de tifon curat (bandaj medicinal)imbibat cu putin diluant sau cu acetona si freca-le bine si mai trebuie sa repeti operatiunea de mai multe ori pana dispare pata!

| catapinguu a răspuns:

În niciun caz cu spirt sau acetonă! Nu iese. Aplică pe pată Vanish, lasă să acționeze apoi bagă la spălat.

| Blblblblblbl24174 a răspuns:

Eu zic sa i zici mamei tale, si ii spui din greseala, si daca te bate, ce nu e o mare chestie... daca te bate pentru asemenea chestie...

| Anastasia18 a răspuns:

Incearca cu Vanish sau clor...

| Troll4Life a răspuns:

Poti da cu spirt sau acetona happy FUNDA :?

| romina55micutza a răspuns:

Ai putea sa o speli cu mâna și cu ace
P.S. poartă mănuși si dă în toată casa cu puțin parfum