| Winners10 a întrebat:

Bună. Am si eu o pereche de adidași albi care in partea din față a piciorului sunt acoperiți cu o pânză albă. Acea pânză s-a murdărit cu ceva care la culoare seamănă cu culoarea de rugină. Nu știu de unde s-au murdărit, i-am spălat de o grămadă de ori, dar tot nu se duce.

Aveți o idee cu ce aș putea să îi curăț? Dacă ați mai trecut prin așa ceva.

Mulțumesc

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi daca merge cu cif, incerci cu o cîrpă umeda sau un burete umed sa pui cif pe burete si sa freci pinza aceea, vezi sa nu faci spuma multa ca daca i bagi in apa sau la masină i ai stricat, daca nu va iesii pata, arunca i, cumpără ti altii acelasi model ar fi solutia ideala.

| RaduRobertRO a răspuns:

Masina de spalat este o solutie buna. Ii pui intr-o plasa de panza, pui la spalat la deliate, ies a noi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Se dezlipeste talpa daca i baga la masina, apa fierbinte din masina plus stoarcerea îi strică sigur

| RaduRobertRO a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

La 30 de grade nu se dezlipeste nimic, am facut eu asa si a fost ok.

| Viorelidolullafemei a răspuns:

Încearcă să amesteci clor cu apă și săpun iar apoi sa freci adidașii cu clorul și o periuță de dinți veche