| KamyKazy a întrebat:

Buna kiss (rog raspuns rapid) big grin
Am si eu azi pofta sa mananc ceva bun, dar vreau sa fie ceva usor de preparat si repede.(Sa nu fie ceva dulce) Imi sugerati si mie ceva retete, care se pot prepara in maxim 3o de minute? happy
Fundita! >big grin

Răspuns Câştigător
| Kinderrr a răspuns:

Gasesti aici retete : http://www.ghid-culinar.ro/retete-culinare/tag/retete-dulciuri-rapide

sper ca te-am ajutat :* funda?;;)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
carne de porc
ceapa, usturoi, morcov, ardei gras,
cartofi
apa
rosii in bulion
sare, piper, condimente
marar
Se caleste carnita in putin ulei; se adauga legumele, apa (calda) si cartofii.
Se lasa la fiert, cu capac, si cand sint fierte se adauga rosiile in bulion.
Se sareaza, pipereaza dupa gust si se adauga condimentele preferate.
Se presara marar proaspat, tocat si se serveste.
Te-am pupat!

| KamyKazy explică (pentru anonim_4396):

Buna! Multumesc pentru reteta. I-a fost utila mamei mele, foarte gustoasa kiss Pupici.

| TempleOfTheDog a răspuns:

Buna, n-ai auzit de google?

| KamyKazy explică (pentru TempleOfTheDog):

Buna! Suntem pe TPU., si aici se pun intrebari! happy

| Kinderrr a răspuns (pentru TempleOfTheDog):

Care-i problema? happy Pana la urma daca nu iti place intrebare nu comentezi!winking