| xLove a întrebat:

Ce bunataturi ati pregatit pentru Craciun? (Mancaruri si prajituri)

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cele specifice din carne de porc, dulciuri de casă, băuturi cu și fără alcool (nu trebuie toată lumea să se îmbete!), etc.
Tu?
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| xLove explică (pentru Legiuitoarea):

Eu am pregatit aperitive(Cu mezeluri, chiftele, snitele, masline, ardei etc.), ciorba de perisoare, friptura de porc.
Am mai facut covrigei cu chimen, prajitura cu cocos, tiramisu, cremsnit, savarine.
Toate le-am pregatit acasa. happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru xLove):

Bună.
Oau, ce meniu bogat.
Numai bine și poftă mare!
Pa, pa.

| xLove explică (pentru Legiuitoarea):

Da, prea bogat! Insa anul acesta vom avea foarte multi musafiri, si trebuie sa avem ce sa le punem pe masahee hee

Craciun ferici, Legiuitoarea!

15 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sarmale, racitura, salata boeuf, carnati, friptura, cozonac si chec.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, de Crăciun prepar cele tradiţionale : cozonac, cornuleţe, sarmale, cârnaţ afumat de porc ( preparat acasă, la ţară ), friptură de porc, chifteluţe sau şniţele, etc. - toate însoţite de un vin bun ( şi alte licori, pe lângă )...

Dintre toate acestea prefer cârnaţul afumat şi cornuleţele cu nucă.

Toate cele bune şi "Sărbători Fericite".

| Zatharra a răspuns:

Ciorbă,friptură,sarmale.
Rafaello,Regina Maria, cornuleţe de casă şi câteva prăjituri cumpărate.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru98 a răspuns:

Turtă cu julfă

| adinaiuliana a răspuns:

De Craciun am facut sarmale, peste, tort de ciocolata, chec, friptura si aperitiv.

| deepinlovewithyou a răspuns:

Friptura de porc, ciorba de porc, sarmale.
Cozonaci, pasca, cornulete de casa si cele de la magazin.
Am mai pregatit si cateva bomboane pentru bradut si colindatori.
Pa, pa.

| Plushul a răspuns:

Friptura de porc, tort, tot felul de praline, salate, șampanie mai ales.

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Dobos,turta dulce, friptura, cartofi

| miky008 a răspuns:

Sarmale,Carnati,Friptura de porc de pui,alba ca zapada, cremsnit, tort, prajitura cu fanta, cozonac si cheg big grin

| amena a răspuns:

Sarmale, toba, lebar, carnati, tort, alba-ca-zapada, tiramisu, briose, banane flambate...

| rebeladepeblog a răspuns:

Friptura,carnati,sarmale,prajituri,etc