| AncutssaM a întrebat:

Cine imi poate da si mie o lista cu alimente care nu ingrasa.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| ali7777777 a răspuns:

Nu ingrasa :ardei iute; castraveti; ceapa; ciuperci; dovleac;
laptuci; patrunjel; ridichi; soia; vinete; varza de bruxel; fructe toate sunt foarte bune; pomelo este cel mai bun din ele; iaurt degresat; branza de vaca slaba; lapte degresat; carne de curcan; peste-cod, stiuca; painea cea mai buna este cea integrala putine feli pe zi daca vrei sa nu te ingrasi, ceai verde cu o lingurita de zahar in loc de dulciuri, orce ceai este bun si daca vrei sa slabesti bea cel putin o cana de apa inaine de masa si nu sari peste micul dejun, sa ei 5 mese pe zi este foarte indicat daca vrei sa nu te ingrasi sau sa stlabesti.

| thecakeisalie a răspuns:

Legume, fructe, carne, oua, lapte, etc.
In principiu orice nu contine mult zahar si/sau carbohidrati, nu ingrasa.
Spor!

| PigsCanFly a răspuns:

Legumele, fructele si apa nu ingrasa.

| CeawCeaw a răspuns:

Buna Ankutzel.Eu iti propun sa mananci cat mai multe fructe si legume.Intotdeauna cand te trezesti sa mananci un mar, sau orice alt fruct ai in casa... dupa care mananci mancare. Sper ca ti-am fost de folos.Mult noroc!