| FortaUniversului a întrebat:

Buna TPU happy! Cum se pune pateul de ficat de porc pe paine? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Pateul de ficat este ceva destul de moale, ( dacă nu este suficient de gras, se poate amesteca cu puțin cu unt sau cu slană tocată f mărunt și făcută spumă! )
Se pune cu cuțitul, cu degetele, cu furculița sau cu lingura și se unge pe pâine.
Grosimea stratului de pateu, depinde cât de groasă este felia de pâine.
Alții pun un strat f subțire de unt sau de spumă de slănina și apoi ung cu pateu.
Peste felia respectivă unsă cu pateu se poate orna cu diverse, inclusiv cu murătură tăiată felii.

1 răspuns:
| Alex1886 a răspuns:

Cum se pune? laughing se unge cu cutitul