| micurutza2005 a întrebat:

voi cum vopsiti ouale in mai multe culori? cu vopsea sau traditional cu coji de ceapa si doar rosii? eu asa le fac, consider ca sangele lui Isus e rosu nu galben sau albastru, etc.

Răspuns Câştigător
| Fallen Angel a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Nu pot sa inteleg de ce oamenii le mai fac si galbene, verzi... pfff! Ce prostie (parerea mea). Adica se inrosesc nu ingalbenesc laughing Si eu le fac tot rosii, cu mama, desigur. E mult mai frumos cand sunt toate ouale intr-o singura culoare (asa vad eu). Sper ca am raspuns asa cum te asteptai. Ma bucur ca vad pe cineva care crede la fel ca mine. Pa Pa! Pupici la toata lumea!

6 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

La noi in familie vopsim oule in general in rosu, uneori mai facem si cateva galbene sau verzi dar maxim 10.
le vopsim cu coloranti speciali ce se gasesc in comert, iar iante de a le baga in culoarea respectiva le ornam cu frunze de patrunjel sau difetite plantute mici, iar dupa ce le scoatem din vopsea dezlipim planta si iasa forme frumoase.

uite iasa ceva de genul:
http://img.garbo.ro/images/uploads/oua300.jpg

| Alien a răspuns:

Sangele lui isus e rosu(sau a fost, daca a fost) daca nu ai sange ii dai cu vopsea negru, maro, verde depinde ce culoare iti place in principiu sa fie fierte bine, bune la gust si sa le poti manca!
Ia sa vad cat de stupid iau!

| mariusciocan a răspuns:

Si consideri ca sangele lui "iisus" este din foi de ceapa? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate. Ouale se fac doar rosiihappy. Si eu (impreuna cu mama, ce-i drept) le fac doar rosii, si le dau doar cu luciu de oua sa luceasca si le pun frumos intr-un cosulet cu iarba si Paste Fericit!:X

| SweetPrinces a răspuns:

Eu le fac doar rosii happy

| anonima16 a răspuns:

Rosii si alte culoribatting eyelashes. Paste fericit