| Petreflorentina30031992 a întrebat:

Bună ziua, am turnat o placa anul trecut și se ia cimentul, este mereu măcinat se face ca praful, ce pot da pe deasupra sa nu mai facă asa?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde despre ce placa e vorba. Daca e la interior, pana instalezi pardosdala da-i o amorsa nediluata, din abundență, fără economie.
Daca e o placa la exterior, circulabila, probabil cel mai bine e sa o pavezi.

| darrio2007 a răspuns:

Poti scrie mai pe intelesul nostru?

| relian a răspuns:

Se macina betonul, ca este prost facut, ori cimentul folosit era expirat, sau apa de poaie.
ce poti sa faci? Sa spargi si sa torni alt beton tare, luat de pe undeva nu facut de ena Dorel.Ori daca faci acasa, cauta ciment de calitate si pune cit trebuie.

Ce am mai auzit, ca ar fi ceva un ciment amestecat cu nisip care ar fi destul de dur si il poti aplica deasupra la mamaliga asta ce o ai.

Dar nu stiu cum se numeste, intreaba si tu pe la magazinele care vind materiale de constructii.Am citit asa intimplator despre chestia asta.