| Gustos.ro a întrebat:

Care sunt cele trei feluri de mancare la care nu ati renunta nici in ruptul capului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa cu galuste, Sarmale, Tortul.cu fructe sau fara

150 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ciorba de legume, deserturile cu ciocolata si fructele.

Bula
| Bula a răspuns:

Sarmalutele cu nuca, mierea si laptele.
Deasupra muuuuultee fructe!

eileen
| eileen a răspuns:

- spaghete cu fructe de mare
- tiramisu
- supa cu galuste

| Sara2 a răspuns:

Salata de legume sau fructe, peste, lapte degresat asta mananc de cand ma stiu si nu as renunta...altceva...nu prea mananc de fel

| cely a răspuns:

Nu exista asa ceva

| sidy a răspuns:

In primul rand lactatele...cred ca as fi moarta fara ele!
Supa de pui cu galuste sau cu taitei de casa... felul doi poate sa nu fie si cel mai mult imi plac fructele dupa lapte...
Dar daca va referiti strict la feluri de mancare atunci :
- supa de pui
- mancarea de spanac fiert in lapte ( cu friptura sau cu ou)
- tortul cu fructe

| yoanna73 a răspuns:

Dulciurile

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ciocolata, fructele si laptele cu cereale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sos vanatoresc, rasol de vita cu sos de rosii, sarmalute, supa de carne cu galuste.

daniela
| daniela a răspuns:

Salata greceasca(salata, rosii, ardei, ceapa verde, cu putina branza rasa sau cubulete de feta si ulei de masline); ciorba de burta; cartofii copti

| claudiu89 a răspuns:

Fructele(merele in special), dupa mult timp simt nevoia sa mananc un fruct neaparat.

| adina68 a răspuns:

Produsele lactate, orice fel de mancare pe baza de legume, fructe sau cereale, pentru ca sunt importante pentru dezvoltarea organismului.

| andreutz a răspuns:

Eu nu renunt la nici un fel de mancare...mananc oricand, orice si oricat vreau! de ce sa renunt? happy

| Elena0210 a răspuns:

Paste, salate si ciocolata. u?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CIOCOLATA, INGHETATA SI CIOCOLATA SI INGHETATA, TREI FELURI LA CARE NU POT RENUNTA

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciorba de orice fel, branzeturile si ciocolata.

| RamonaMn a răspuns:

Ciocolata, jeleurile si cartofii prajiti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as dori sa renunt la :
supa de pui (cu galuste, taitei)
orice desert cu ciocolata
orice fel de fruct, mincare sau desert cu fructe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clatite cu finetti, ciorba taraneasca sau orice ciorba cu multe legume si painea cu ou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba, pestele, dulciuri mai ales inghetata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba de urzici, mancare scazuta de urzici(totul cu mamaliga) si o salata de fructe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste la gratar si fructele

| diana_2391 a răspuns:

Ciorba de fasole, tochitura cu mamaliguta, sarmalute si deserturi cu mere

| diana_2391 a răspuns:

Ciorba de fasole, tochitura cu mamaliguta si sarmalutele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de boeuf, ciorba de burta, friptura si prajiturile cu crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gratarul, piept de pui gratinat, snitel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba de burta, cartofi prajiti, friptura la gratar, eclerele

| wangue a răspuns:

Ceafa de porc la gratar, salata de ardei capia copt, ciocolata

| mami a răspuns:

1.- Supa de gaina cu taitzei taiatzi cu cutzitul (nu cu masina)
2.- snitel wienez cu piure de cartofi si garnitura de legume inabusite
3.- tort cu crema zahar caramelizat

| kh1ss a răspuns:

Desertul, ciorba de burta si cartofii prajitihappy