| FataCuDouaFete a întrebat:

Ce gust are untul de arahide? nu am mancat niciodata, e bun?

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Pai mie nu-mi place. mi se pare prea gras, prea unsuros. nu poti sa-l mananci ca pe finetti. e exact cum suna: un unt care are gust de arahide.

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu stiu de ce multe persoane il detesta, insa eu sunt innebunita dupa el. "Secretul" este sa nu il mananci simplu, fiindca nu are aproape niciun gust si este innecacios. Mie imi place cel mai mult sa il consum cu gem de visine. Si nu trebuie sa intinzi un strat prea gros pe felia de paine, fiindca este consistent si atunci intr-adevar ti se poate parea gretos. Am incercat mai multe pana acum, insa cel la care am ramas este un tip care se gaseste la borcane mici de plastic cu capac rosu, nu stiu exact ce denumire are. Te sfatuiesc sa incerci, macar sa vezi daca iti place sau nu.

| mihaelabr a răspuns:

Am mancat o singura data si a fost suficient pentru a-mi da seama ca nu-mi place big grin dar gusturile difera desigur, poate tie iti va placea happy

| FataCuDouaFete explică (pentru mihaelabr):

Dupa ce sfaturi mi-ati dat mai bine refuz sa gust si sa arunc banii degeaba.multumesc pentru raspuns.

| PinkPanther a răspuns:

Da si eu am gustat, tot din curiozitate, prea am vazut ca mananca americanii din ala parca ar fi aur. E sarat, gras si gretos.

| ShiNee a răspuns:

Nu, nu e bun. Cel putin mie nu imi place. E ca si cum ai pasa mai multe alune cu ulei. E gretos si pe paine e inecacios.

| mixxjim a răspuns:

Depinde si de gust. mie insa mi s-a parut gretos, nu prea am inteles isteria americanilor pentru chestia asta cam scarboasa. ia si tu un borcanel sa vezi cum e, nu costa chiar o avere si stii cum e dupa gustul tauwinking

| mat31new a răspuns:

E bun la gust dar e foarte uscat, trebuie mancat cu dulceata sau ceva mai apatos ca sa poti inghitii.

| kaTTsu a răspuns:

Este foarte gustos, este indicat a fi mancat dimineata deoarece este foarte bogat in calorii. Crema este la fel ca la nuga daca ai mancat, iar gustul este putin sarat si dulce, este destul de ok si gustos.

| Marct a răspuns:

Am auzit ca e foarte bun. Eu l-am incercat si nu mi-a placut, trebuie sa incerc alta marca.

| Furnicutza a răspuns:

Este o pasta grasa(gen unt) cu gust de arahide.Se poate manca pe paine si merge foooooarte bine cu ciocolata.Eu am limbat mult pana sa imi iau si am cam fost dezamagita.

| TurcoaicaTa a răspuns:

Imi place la nebunie e dulceee love struck

| denora a răspuns:

Ii uscat foarte tare, are dreptate mat31new. e bun daca mananci la micul dejun cu paine si lapte.nu un fel de nutella ca sa faci o comparatie doar ca nu e foarte duulce

| pitickXD a răspuns:

Mergi in saptamana americana la lidl iti iei un borcanel si mananci pe paine praita pe biscuiti si vei observa ca are un gust innecacios si dulcisor dar vei simti prezenta gustului alunei si la simpra lipaire cu limba pe lingurita cu unt de arahide! sper ca raspunsul meu te facut sa intelegi ce gust are untul de arahide!

| DianaPuipufos a răspuns:

Buna. nu e chiar bun. Eu mi-am luat acu cateva luni, tot din curiozitate, k vedeam la filme, la americani si aveam impresia ca e cine stie ce delicatesa, si cand colo, e tare, asa ca serbetul aproape, si nu poti manca o lingura ca ti se incleasta in gura, are gust de arahide intr-adevar da arahidele sunt in foarte mic procent, si are foarte multe grasimi, deci glo nul poti manca pentru ca e gretos si silos, pe paine nici atat pentru ca e ca si cum ai manca paine pe paine. nu stiu. e foarte ciudat... in schimb miroase super...