| alee3333 a întrebat:

Ce milkshake stiti si se prepara usor si repede? Cel mai bun i-a funda :*

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Cel de la Dr. Oetker thinking E foarte usor de preparat, costa intre 50 bani si 2 lei plicul (depinde de unde iei) si ai de unde sa alegi: capsuni, vanilie, ciocolata, banane, ciocolata cu menta etc.
Sau daca vrei sa faci acasa, iti trebuie un robot de bucatarie in care pui o banana feliata, lapte, scortisoara si ii dai drumul.

| annaZz a răspuns:

Sunt o fana a milkshake-urilor si stiu absolut orice reteta, insa acum iti voi da una improvizata de mine, dar cea mai delicioasa! :

2-3 banane(depinde de cat de mari sunt)

1 rondea ananas fara coaja si mijloc(care-i putin mai "lemnos"

1 mar fara coaja toate
le pui pe toate in blender apoi torni peste ele suc de portocale stors proaspat pana la jumatatea fructelor( a blenderului) iar restul pui lapte proaspat sau iaurt de baut cu diverse arome.
daca fructele, sucul, sau laptele nu sunt reci poti adauga si cateva cuburi de gheata.

poti inlocui fructele cu orice ai prin casa. daca ai si niste mango, gustul ar fi absolut demential!

pofta buna!

| alee3333 explică:

Sa contina fructe si lapte laughing) orice fructe de sezon

| Octavzz a răspuns:

Ia o banana sau 2, adauga lapte, esenta de vanilie si miere, si pune totul intr-un mixer/blender. Daca nu iti place incearca un plic de dr oetker milkshake. Funda?