| Florian80 a întrebat:

Ce parere aveti despre maioneza din pufuleti? Ati facut? E mai light decat cea clasica? Ms

Răspuns Câştigător
| Konstantinos99 a răspuns:

E buna, dar nu la fel de buna ca cea cu ou, mai bine zis o alternativa.Cand e post e buna rau si o recomand la salata beuf.La salata de vinete nu am incercat.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pufuletii se fac din PORUMB.
In nici un fel de maioneza NU se foloseste porumb.

Tu poate te gandesti la o combinatie de PUFULET CU MAIONEZA.

Cred ca pufuletii amestecati cu maioneza cu smantana poate fi o combinatie reusita.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Bula):

Am auzit si eu de maioneza din pufuleti! Practic se pune apa e fierbinte peste pufuleti peste care adauga mustar, se mixeaza cu ulei pana creste in volum.Nu am incercat.
Insa am facut din avocado.Am luat miezul unui avocado foarte copt, am adaugat o lingura de mustar si ulei putin cate cate putin.E usor verzuie si fina decat cea clasica.

| Simpatic a răspuns:

Ce rol va avea aceasta maioneza? o vei folosi ca dressing?

| Florian80 explică (pentru Simpatic):

Cateodata dressing cateodata la salata vinete

| Simpatic a răspuns (pentru Florian80):

Succes atunci happy
eu unul nu as manca maioneza de asta, raman pe cea clasica facuta in casa sau chiar pe cea din comert -aia plina de E-uri

| Florian80 explică (pentru Simpatic):

Nici nu era vb de cea din comert.

| ReddY25 a răspuns:

N-am auzit niciodată de astfel de maioneză

| Dragobeta a răspuns:

Maioneza din faina de porumb. Ca asta sunt pufuletii. Cum faci asa ceva?

| Florian80 explică:

Ignorantule