| poliandru a întrebat:

Ce tip de ulei este indicat sa fie folosit la prajit?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o adevărată filosofie aici. Totuși avantaje și detalii ai la:

https://republicabio.ro/......el-mai-bun

| Yuoia a răspuns:

Limitandu-ne doar la uleiurile gasite la noi (nu exotice), uleiul de floarea soarelui suporta bine cele mai ridicate temperaturi. O spun bucatarii adevarati, nu cei de revista. Uleiul de masline, nu. Dar e excelent in salate. Uleiul de rapita este ulei tehnic, pentru masini. Ma intreb de ce se gaseste pe rafturile magazinelor.
Bun ar fi uleiul din miez de nuca dar din pacate nu se gaseste. Ar fi si foarte scump, mai scump decat de masline.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Castrol