| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot inlocui branza Mascarpone?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Scuze ( mam confundat happy ar putea foarte bine să fie înlocuit cu ricotta a căror conţinut caloric este de aproximativ o treime.
Carbohidraţi: 0; proteine: 7.6, grasima : 47; apa: 44.4; colesterol: 125, sodiu: 86 calorii: 453

7 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Cu nimica ( din pacate ( un tiramisu nu e un tiramisu fara mascarpone e ca si cum ai face supa de fasole cu mazare un exemplu

| LittleZyzy a răspuns:

Eu am inlocuit la Tiramisu branza Mascarpone cu branza Hochland...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate inlocui cu crema de branza cu smantana amestecata cu iaurt cremosso desi cum a zis cineva de mai jos nu poate fi inlocuit cu nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se inlocuieste cu 1 cutie: Dr. Oetker "TIRAMISU - Crema" produsa la Curtea de Arges ( vezi: www.oetker.ro)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu branza normala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Web de unde sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru crema de tiramisu am utilizat:3 galbenusuri de oua frecate cu 250g zahar, am adaugat 250g branza topita(cream cheese) plus 250g frisca la urma(frisca trebuie incorporata usor cu o spatula). Deci am obtinut o crema bogata densa si foarte gustoasa fara branza mascarpone