| loL_7570 a întrebat:

Stiti un inlocuitor pentru "branza mascarpone"?

3 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Mama foloseste crema de unt love struck
ATENTIE : CREMA de unt, nu unt happy
Gasesti in orice supermarket sub forma de "sul" [ca un salam big grin ]
Inlocuieste perfeeeect love struck
Ai incredere happy

| lala178 a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa faci tiramisu.si eu am avut aceasta dorinta, dar am renuntat cand am vazut cat costa mascarpone.
Am vazut ca sunt niste cutii de la Dr. Oetker speciale pentru tiramisu care contin un praf pentru crema.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| FrozenRose_7553 a răspuns:

Eu ii zic crema mascarpone big grin
vor exista "inlocuitori" dar nu vor avea gustul la fel de bun... daca vrei sa iti iasa (banuiesc ca tiramisu vrei sa faci) super foloseste mascarponehappy