| infernoo a întrebat:

Cum scot o pata de rugina de pe o pereche de pantaloni albi?crying
Am incercat cu clor si nu vrea deloc straight face

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Normal ca nu merge cu clor, ala ii bun pentru pete facute cu materii organice (ulei, dulceata, chestii din astea). Incearca cu saramura, sarurile si oxizii metalici (deci si rugina) ar trebui sa se dizolve in saramura. Deci pune-ti pantalonii de murat seara, iar dimineata ii freci un pic cu sapun de rufe si ii clatesti.

| IancuSilviu a răspuns:

Cu venish sau persil gold

Funda

| IDaniel a răspuns:

Orice urma de rugina se scoate cu Colla(CocaColla)

| ioanaangel a răspuns:

Poti incerca urmatoarele:
ia un galbenus de ou crud si pune-l pe pata.
clateste cu apa dar pata va iesi si va aparea una de ou.
o vei scoate cu alcool alb.
gata sau...
ia o bucata de creta.
piseazo.
si preseaza prafu de creta pe pata si lasa-l 2-3 ore.
dupa ia o perie si freaca bine.
gata

Sper ca ti-a fost de folos

| Kittynna a răspuns:

Venish nu e atat de bun. eu mi-am stricat un maieu si am incercat cu vanish, dar nici o treaba. In schimb metodele traditionale, par sa dea rezultate mai bune.

| mamica1 a răspuns:

Ai incercat cu zeama de lamaie?