| ItachiUchiha a întrebat:

Cum se face sucul de lamaie?

Răspuns Câştigător
| M4nu3l a răspuns:

Trebuie sa ai :
zahar, lamaie, apa (minerala e cea nau buna)
cum se prepara :
pui apa intr-o sticla pui in jur de 2 lamai si apoi pui peste niste zahar astepti 3 min fara sa amesteti ( pentru ca zaharul sa se dizolve in suc ) apoi dupa ce trec 3 min amesteci bine de tot apoi sticla o pui in congelator timp de 20 25 minutewinking

5 răspunsuri:
| ajutorul3000 a răspuns:

Storci o jumatate de lamaie intr-o cana, pui inste apa dar nu foarte multa ca iese apa chioara, pui zahar sau mai bine o lingurita de miere, astepti sa se topeasca mierea/zaharul vreo 2 minute si gata.

| Kaℓi a răspuns:

Pfff, expertule happy

| stanadi2010 a răspuns:

Sucul de lamaie se face storcand lamaia intr-un borcean sau pahar.

| Zuzulina99 a răspuns:

Storci o lamaie intr-o cana pui apa si zahar.laughing

| ingerulnopti a răspuns:

Buna :
-storci lamaii (depinde ce cantitate doresti )
-pui apa peste zeama de lamai
- si o lingurita de zahar
p. s. -Scoate samburii!