| Sara2 a întrebat:

Este adevarat ca strugurii ingrasa? sunt innebunita dupa strugurii albi, sunt fructele mele preferate, si as vrea sa mananc in loc de "ceva dulce"

9 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Nu cred ca ingrasa, sau oricum, nu contin prea multe calorii. Daca vrei sa inlocuiesti dulciurile cu struguri, este o alegere foarte buna, oricum. Vei avea senzatia ca ai stomacul plin si inca cu un produs dulce natural, deci poti consuma cu incredere. Daca vrei, mai poti consuma mere pentru a slabi, pepenele care te ajuta sa elimini toxinele, grefele, dar stiu ca bananele da, ingrasa daca consumi zilnic cateva.

| foxsilver a răspuns:

Parerile sunt impartite, unii nutritionisti spun ca da, altii ca nu. Iti recomand sa citesti aceste articole ca sa-ti formezi singura o parere:
http://www.sportaholic.ro/strugurii-ingrasa/
http://www.perfecte.ro/......video.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu am mai vazut struguri albi, poate galbeni galbui deschis micuti si rotunzi sau tata caprei.
Eu cred ca nu ingrasa deoarece dulceata lor e naturala nu e ca si zaharul contrafcut cu tot felul de substante chimice.
Nu cred sa ingrase stai stai linistit/a, sau daca chiar vrei sa afli poti sa cauti pe google sau sa intrebi un medic.

| DaRaspund a răspuns:

Sunt ceva mai dulci decat alte fructe si in unele curi de slabire nu sunt indicati. Dar daca vrei sa-i mananci ca pe ceva dulce e ok atat timp cat nu-i mananci imediat dupa masa.

| oÎngerașul a răspuns:

Salut. Strugurii nu ingrașă. Te-ai documentat tu greșit. Pâinea ingrașă, și alte mâncăruri.

| DytzuDubstep a răspuns:

Nici un naturist nu zice sa nu mancam legume dar trebuie regulat. au multe lucruri in ele pe care nu pot sa le enumar, dar iti garantez ca daca nu mananci in exces nu ingrasa
PS: spe ca ti-am fost de ajutor big grin

| RaspunsCastigator a răspuns:

Stai linistita nu ingrasa. Poti sa mananci linistita! laughing. Ai incredere Fundita? xD