| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo reteta de cocktail cu Jagermeister?

6 răspunsuri:
| casperboyy a răspuns:

Jagermeister merge cu Mirinda foarte bine sau cu RedBull si normal multa multa gheata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Jägermeister - 5 oz
2. Lichior de capsuni - 5 oz
3. Suc de ananas - 1 oz
4. Midori - 1 oz
5. Rom de cocos - 1 oz

Instructiuni:

Amestecati rom-ul de cocos (de preferat Malibu), lichiorul Midori si sucul de ananas timp de 5 minute iar dupa aceea turnati-le intr-un pahar Martini si turnati peste lichiorul de capsuni si Jägermeister-ul ce contine 35% alcool si are ca incrediente: alcool, trestie de zahar, sfecla de zahar, plante medicinale si mirodenii. Turnati amestecul intr-un pahar, de preferat Cordial.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa mai faci un suc de mere si pere(cu tot cu pulpa) unde adaugi jagermeisterul si gheata...sau daca vrei ceva simplu...merge si cu pepsi/cola happy

| vlad2grassu a răspuns:

Da jaeger sauer :1 parte jaegermeister la 3 parti suc stors de lamaie trece de toate si e fff bun