| Katoteshika a întrebat:

Ce retete pentru incepatori stiti? Ma voi muta singura cu chirie in timpul liceului si as vrea sa stiu ce-as putea gati.

7 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Mezeluri...pateu,icre.

| Culinar a răspuns:

Buna,
intra aici si o sa gasesti retete cu poze, o sa intelegi mai bine!
http://www.preparatedevis.ro/

| onuticuta200312 a răspuns:

Ai putea gati paste(sunt extrem de usor de facut),salate(mai sofisticate sau mai simple),clatite,cartofi prajiti,cartofi la cuptor,omleta,pizza(iti poti face acasa), poti incerca si ciorbe, pilaf de orez, chiftele, papanasi etc. Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

| Lexi2104 a răspuns:

Buna.Păi pentru început eu zic să gătești ceva simplu:cartofi prăjiți, macaroane cu branza.Dar ai putea sa inveti sa faci si supa sau ciorba chiar nu e foarte greu.Și poți să cumperi si mancare gata gatita.Gasesti la supermarket o gama variata de mancaruri gatite si sunt preturi destul de rezonabile.

| Rainbow45 a răspuns:

Sandwich, omleta sau ochi de ou, piure. Sau daca vrei ceva dulce clatite sau briose. happy