| NoName4573 a întrebat:

In 4 iunie este ziua mamei mele si as vrea imi spuneti o reteta de prajiutura care se face usor.

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Tiramisu cu inghetata, tort de ciocolata (poti cumpara un blat, daca nu il poti face singura), prajitura "Alba ca zapada" cu lamaie, prajitura "Puferli"(10 albuşuri se bat cu 250-300g zahăr şi 300g nucă măcinată. Se coc 3 foi. Crema simpla din galbenuşurile rămase, o ciocolată amăruie si 250g de zahăr se fierb. La crema răcită se adaugă unt. Aici ai reteta, in caz ca nu o gasesti pe net), tort diplomat. Iata aici mai multe deserturi/prajituri http://www.bucatariamea.eu/ care mie una mi-au dat idei si pofta, totodata. Nu conteaza ce o sa faci, mama ta va aprecia oricum. La multi ani mamei tale, pupici!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite cum fac eu de fiecare data
cumpar un blat, frisca si creme din comert, sunt si glazuri colorate, jeleuri in plic si e foatre simplu, il ornezi cum vrei tu si cum te duce imaginatia ta, totul e sa citesti instructiunile de pe fiecare plic si iti garantez ca nu e greu de loc
Multi ani maicutei tale, sanatate fericire si tot ce isi doreste!
iar tie mult succes!
PS! si pe 5 e a mamei melelove strucklove strucklove struck

| Anna1992 a răspuns:

Tiramisu,e foarte simplu