| honex112 a întrebat:

Buna se apropie ziua mamei mele 4 iunie si nu stiu ce tort sa fac(simplu) si un mik dejun super...va rog...cea mai simpla reteta castiga

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

-Poti fierbe 2 oua, paine prajita cu putin unt, o cafea.
-Ombleta cu branza, sunca si ardei si un pahar de Kefir/Sana langa.
-Niste salata de ton pe niste felii de paine toast prajita
-Poti sa-i faci un mini-platou cu : cateva felii de branza, cascaval, rosii taiate felii, castraveti felii, masline, sunca/salam, paine, si o cafea sau un ceai.
-Poti incerca si cu niste pancakes (sunt acele clatite americane, reteta o gasesti pe net), si o cafeluta cu lapte langa, sau un capuccino.
-2 oua prajite-ochiuri si o felie de paine cu sunca + un ceai si un fruct, ceva.
-Fierbe cativa crenvusti, fierbe si un ou, pune putin mustar pe o farfurie, si eventual o felie de paine cu pate, iar pe felie pui putin marar pentru decor. Nu uita sa-i faci o cafeluta sau un ceai dimineata. Pupici!