| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a întrebat:

Hei TPU:* Sunt singură acasă și mor de foame... Vă rog dați-mi niște rețete ușor de făcut, dar nu omleta sau cartofi prăjiți... Mulțumesc! Fundă + Vot! URGENT!

Răspuns Câştigător
16 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

O supa crema de rosii?
sau cascaval pane
tai felii de cascaval cam de 3 -4. Spargi si bati cu furculita 1-2 oua.Pui putina sare.Dai feliile de cacaval prin ou batut si le prajesti in ulei incins.Le scoti pe un servetel (sa absoarba uleiul).
Le papi cu rosii taiate si painica
POFTA MARE!

| Fatamuntilor a răspuns:

Am inteles ca nu vrei omleta, dar eu iti dau a reteta pe care am,, furat-o'' de la pensiune.
Tai marut 2 felii de sunca. Spargi 2 oua si le bati.Pui sunca in oul batut.
Prajesti amestecul in ulei pe ambele parti.Ai grija ca omleta sa iasa intrega.O scoti pe farfurie presari cascaval ras.O rulezi ca pe clatita.Mai pui putina branza.Merge de minune cu rosii.

| Seby90 a răspuns:

Cati ani ai, si ce ai in frigider?

| SofiaAmaliaCrazzyKid1 explică (pentru Seby90):

Am 12 ani și am in frigider: șuncă, brânză, ouă, lapte, cașcaval, unt, castraveti, rosii, morcovi și bere laughingcam din ingredientele astea vreau sa fac ceva de mâncare

| Seby90 a răspuns (pentru SofiaAmaliaCrazzyKid1):

N-ai idee ce sandvisuri cu bere bagam acuma in locu tau smug

| AndreeeaDaniela a răspuns (pentru Seby90):

laughing

| SofiaAmaliaCrazzyKid1 explică (pentru Seby90):

Îmi imaginez... Dar ce? Crezi că n-aș bea și eu acuma o bere cu lămâie... Să-mi mai treacă foamealaughing

| Seby90 a răspuns (pentru SofiaAmaliaCrazzyKid1):

Bere cu lamaie. naspa.

| 0x11111051 a răspuns:

Piine + Maioneza + Salam + Ceai cald). Eu asa de obicei fac. big grin

| ZeePinkStar a răspuns:

Salataaaa cu rosii + castraveti + orice branzica ai tu pe acolo sau sandwisuuuuri, ferbi salata mexicana sau comanda o pizza sau bruschete cu tot ce ai in frigider :X

| SofiaAmaliaCrazzyKid1 explică (pentru ZeePinkStar):

Draga mea, n-am bani de pizza, e criză în țară... Dimineața am mâncat salată de roșii și branzica pe care o am in frigider, n-am salată mexicană ( sorry, dar nu stau in mexic) și n-am bruschete sadaltceva?:*

| ZeePinkStar a răspuns (pentru SofiaAmaliaCrazzyKid1):

O pizza facuta in casa, acuma imi imaginez ca sigur ai mancat ceva de ieri pana azi. deci care a fost fericitul festin?happy
P.s. bruschetele le faci tu, niste paine la cuptor laughing

| Gabrielaaaa a răspuns:

Clatite umplute cu branza/cascaval si sunca/salam. Faci clatita bine de o parte in pui in ea branza si salamul si le intorci de mai multe ori sa se topeasa si e delicios si usor de facut!

| SofiaAmaliaCrazzyKid1 explică:

Ca să știți ce-am mâncat... Mi-am făcut niște crochete din cașcaval, cu roșii, castraveți și brânzică..Au mers de minune! Mulțumesc oricum pentru răspunsuri!:*

| MoniMonica a răspuns:

Supa de chimen:Faci un ceai din chime, de orice fel si prajesti painea, o tai in bucatele mai mici si cand e gata ceaiul, o pui in farfurie si le amesteci cu bucatelele de paine!winking Daca stii sa umbli in bucatarie e usor! happy