| gatito a întrebat:

vreau sa ma apuk de gatit si as vrea sa ma ajutati si pe mine... zicetii si mie mancarea voastra preferata si o prajitura, dar sa fie cu reteta cu tot ca sa le pot face si eu.plz

1 răspuns:
| Ishq333 a răspuns:

Prajituri

Ai nevoie de:

5 oua
5 cescute de ulei
5 cescute de zahar pudra
5 cescute de faina
1 pliculet de praf de copt

Mod de preparare:

Separi ouale(albusul de galbenus), dupa bati albusul spuma, pui faina, uleiul si zaharul, amesteci si dupa galbenusul batut cu un praf mic de sare.Mmesteci toata compozitia si o pui la cuptor(in tava sau in forme) timp de 20 de minute. Aaa si am uitat sa zic ca inainte de a pune compozitia in tava, tava o ungi cu ulei. spor la treaba si pofta buna.