| liutzahp98 a întrebat:

Hey! De ceva timp sunt obsedata de ciocolata, asa ca vreau sa descopar cat mai multe tipuri.
Imi puteti spune si mie felurile voastre preferate de ciocolata, si/sau dulciuri?

Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Ei bine...Te rog, da-mi funda si asculta-ma! Chiar daca nu e un raspuns de 999999999999999999999 randuri, este foarte util pentru tine, caci iti doresc binele! Daca vrei sa simti ca mananci o ciocolata foarte buna si SANATOASA, cumpara ciocolata NEAGRA, cu un continut de peste 85% cacao! Are un gust minunat, nu este foarte scumpa! Incearca de la HEIDI, este o marca foarte rafinata de ciocolata! FUNDA! Iti vreau binele, bineinteles, ca si ceilalti utilizatori! Dar asta este cea mai sanatoasa si este recomandata de toti nutritionistii! Ajuta si la scaderea greutatii! Cu siguranta nu e cazul, dar nu e vorba de grasime, ci de siguranta ca alimentul are beneficii asupra organismului.Sanatate cu carul si la multi ani! FUNDA? Am raspuns prima!

6 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Mie imi place kandia cu biscuitismug sau heidi cu alune intreegi... iumiiiii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă tot eşti "obsedată" de ciocolată, vezi nişte informaţii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ciocolat%C4%83

Vezi diverse feluri de ciocolată la linkul :
http://metropotam.ro/La-zi/Listing-10-feluri-de-ciocolata-art4437167645/

"Potrivit unui studiu efectuat de compania de cercetare de piata MEMRB Romania dupa importanta in vanzari, primele zece branduri de pe piata romaneasca a ciocolatei sunt : Poiana (Kraft Foods), Laura (Excelent-Kandia), Primola (Supreme), Joe (Nestle), Africana (Kraft Foods), Novatini (Supreme), Milka (Kraft Foods), Kandia (Excelent-Kandia), Heidi (Heidi) si Papi (Excelent-Kandia)."
SURSA : http://facultate.regielive.ro/......37123.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place berea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kandia amaruie, Milka cu visine, Kandia cu cafea, Milka cu caramel, Laura cu lapte, Poiana cu lapte, Africana cu alune.

| Kriss96 a răspuns:

Si eu as manca ciocolata non-stop.Pur si simplu este singurul dulce pe care il pot manca oricand si oricat! Preferata mea este cea cu caramel sau cu stafide si alunetongue

| JockerStoica a răspuns:

Milka,Poiana si Heidi sunt preferatele mele.