| love10andra a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o intrebare.Cum recunosti o nuca de cocos ajunsa la maturitate? Am luat o nuca de cocos,doar ca laptele de cocos are un gust ingrozitor si nu are culoarea alba, cum ar trebui el s-o aiba, este ca si albusul de ou.Fructul in sine este albicios...nu este al, alb.Deci cum recunosc o nuca de cocos ajunsa la maturitate? Daca nu stiti, dati-mi un site sau ceva. FUNDA + VOT celui mai bun si concret raspuns!

Răspuns Câştigător
| invisibleboy a răspuns:

Trebuie sa o iei si sa o zbatacesti putin, daca se aude in ea. un lichid e bine, si ciocani in ea cu oasele metacarpiene daca se aude mai a gol, e buna si poti sa o iei.