| HoneySweet56 a întrebat:

Bine deci am varsat niște ojă pe perete(poveste lunga) și nu o pot da cu acetona am încercat ORICE și nu se ia.
Știe cineva cum o pot da jos pana maine seara?
DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se rascheteaza peretele pana dispare oja si ramane varul curat, dupa care se face reparatia si se varuieste peretele.

| cristi202 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ei, nici chiar asa. Fata are nevoie de perete.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru cristi202):

Atunci trebuia sa dea cu oja e culoarea peretelui peste pete, sunt convins ca are un sac de culori. Iesea treaba excelent.

| cristi202 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Din orice culoare, textura sau material, niciodata nu poti obtine o nuanta la fel, oricit de bine ai fi echipat cu culori. Mai ales cand ai texturi diferite, in acest caz oja si lavabila. Poate doar sa faca sa nu mai fie asa de vizibil, dar cand iti indrepti ochii spre locul respectiv, va aparea o pata in fata lor.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa o razuiesti usor cu o lama sau cu un cutit ascutit.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cu spaclul. sad

S-a imbibat deja in var. Razi si repari cu glet de finisaj si cu var daca mai ai rezerva la culoare.