| elenamarian95 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre frisca lichida si smantana pentru frisca?

4 răspunsuri:
| Culinar a răspuns:

Ambele se bat cu mixerul asa cum sunt, adaugi putin zahar pudra spre final in special in smantana pentru frisca. Vezi ca smantana pentru frisca ca sa fie buna si sa reuseasca frisca trebuie sa fie proaspata si moale, adica sa curga.

| IubitoareaDePisici a răspuns:

Da pentru ca smantana pentru frisca e putin mai acrisoara dar nu e diferenta tare iar frisca lichida mai dulce.si inca ceva smantana pentru frisca o poti face acasa

| elenamarian95 explică (pentru IubitoareaDePisici):

Si ambele se bat doar cu mixerul asa cum sunt sau mai trebuie ceva adaugat la ele?