In ce consta dieta cu iaurt?

Dieta bazată de iaurt este o dietă destul de drastică şi este necesar sfatul unui medic înainte de o începe. Ca pentru fiecare regim este nevoie să ştii dacă organismul tău este pregătit şi în timp nu vei avea alte probleme de sănătate.   Nu o urma mai mult de cinci zile şi dacă simţi că este ceva în neregulă opreşte-te.

Ziua 1

Un pahar de apă rece pe stomacul gol, la trezire.

Mic dejun: O cană de ceai fără zahăr 250 ml de iaurt dietetic

Prânz:

O supă de legume

O friptură de vită la grătar

250 ml de iaurt de fructe

Cina ( înainte de ora 18):

O ceaşcă de ceai

250 ml de iaurt fără grăsimi

2 mere şi 2 portocale

În restul zilelor

Un pahar de apă rece la trezire

Mic dejun:

250 ml de iaurt dietetic

O cană de ceai de muşeţel

O felie de pâine prăjită

Prânz :

O supă de legume

250 ml de iaurt

O salată verde cu lămâie

Fructe câte doriţi

Cina

Peşte la gratar

Un suc de grepfruit

Un ceai

250 ml iaurt dietetic

Aceasta dietă este greu de urmat dar nu imposibil. Ar fi bine să bei 2 litri de apă  zilnic şi, dacă ţi se face foame sau simţi nevoia de ceva dulce, să mănânci un fruct.

În plus organizeaza-te astfel încât să faci şi mai multă mişcare, eventual să alegi plimbările lungi prin parc. După cele 5 zile cântarul va arăta cu aproximativ 2-3 kg mai puţin.

Dacă ai probleme cu stomacul, nu mânca fructe care pot provoca aciditate.

Ai tinut aceasta dieta? Cum ti s-a parut?

Material oferit de

5 răspunsuri:
| mamarutza1 a răspuns:

...da...interesant!

| bbdotgirl a răspuns:

Iaurt + atat de multe fructe? Mama, si de pe WC te mai ridici pe perioada dietei?!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si dupa cate zile cantarul va arata ca la inceputul dietei?

| perla a răspuns:

Diaree curata!