| Horia25 a întrebat:

In ce tara ati mancat cel mai bine cand ati fost in concediu si ce anume?

Răspuns Câştigător
| gabelu a răspuns:

In Germania am mancat niste carnaciori la gratar cu salata greceasca (tsatiki) si cu cartofi copti(cartoful taiat in doua, sarat, piperat si cu o foaie de dafin la mijloc; dupa aia invelit in staniol alimentar si copt pe gratar).

12 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

In Japonia sushi si supa de scoici. Imi plac la nebunie.

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

In Romania, la Horezu. happy Cred ca a fost cea mai buna ciorba de vacuta si cei mai buni papanasi mancati vreodata!

| NoName_9903 a răspuns:

In Grecia- branza la gratar, tzatzici, masline de tot felul, gratare. Mancarea lor e foarte sanatoasa si tavernele sunt foarte primitoare. Tine minte un singur aspect, ca sa nu te ia prin surprindere :-)...Nu te astepta sa iti toarne chelnerul in pahar, sau sa gasesti tacamurile asezate frumos la masa. Ia-o ca atare si bucura-te de mancare si de priveliste.

| diviana a răspuns:

In Grecia era un restaurant "Ana" mai exact la Paralia Katerini, aici toata mancarea era foarte gustoasa (se gatea ca in Romania) snitel, cotlet, kalamar, caracatita etc.
Iar in Croatia - pizza a fost foarte gustoasa
Dar ciorba de vacuta si papanasi ca in Romania nicaieri nu gasesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Portugalia. Se maninca foarte bine, portii foarte mari si foarte gustoase. Nicaieri in Europa nu am mancat atat de bine si ieftin. Am mancat "sopa pedra", "cod fish", miel, pasteia, inghetata excelenta etc. Nu mai vorbesc de frumusetea Portugaliei. Am fost in pelerinaj la Fatima dar am vizitat mai multe localitati si Lisabona. Ma puteti contacta pe e-mail pentru detalii suplimentare, cunosc bine Tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Franta am mancat cele mai bune deserturi dar nici nu ar trebui sa ne mire pentru ca Franta este tara celor mai bune mancaruri si a celor mai buni bucatari.

| mona76 a răspuns:

La restaurantul chinezesc, in roma...supele de pui cu bambus si ciuperci chinezesti, mancarurile cu carne, bambus si creveti, inghetata prajita...toate, excelente.

| chery a răspuns:

Am fost la mare in Muntnegru si am mancat o lasagna foarte buna! Nyamy!

| chery a răspuns:

Am fost in Muntenegru si am mancat o lasagna foarte buna! Nyamy!

| Lavinia_x a răspuns:

Am mancat foarte bine in Spania, mai exact la Barcelona. Recomand tuturor mancare de acolo si in special restaurantele de langa piete care au fructe de mare proaspete bune si foarte ieftine.

| Ana-maria2 a răspuns:

Italia desigur. Mancarea la ei este usoara si gustoasa.

| crinuta a răspuns:

... la Fundatica. Mai bine ca la mama acasa, ca mama obosea sa ne fi facut asa de multe feluri de mancare: papanasi, snitele, piure, clatite, ciorba, gratar