| nati a întrebat:

Incercati sa introduceti in alimentatie cat mai multe alimente bio? Ce fel de alimente bio cumparati?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Draga nati, vazand ca esti interesata de alimente BIO doresc sa te anunt ca LaDorna a lansat laptele 100%Ecologic, fabricat in Romania. Da, incercam sa intorducem alimente bio in alimentatie dar nu se gasesc usor.
Alimente Bio(cumparate de noi)-lapte, branza, cereale, ceaiuri, faina etc.
Eu zic sa incerci si produsele bio-solutii de curatare, detergenti, sapunuri, sampoane etc..., nu numai alimentele.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Desi am o gradina nu prea mare imi cultiv destule legume pentru consumul personal, in felul acesta stiu ce mananc.Lactatele mi le procur de la cineva de la tara pe baza de abonament.Am cateva gaini ouatoare si pui pentru gatit(puii ii iau de la Avicola pe la jumatatea lunii martie in greutate de aproximativ 1 kg si cu o hranire adecvata cresc rapid).

| selef a răspuns:

Teoretic da practic nu prea, nu am mare incredere in cele din magazine sunt mai scumpe dar cum pot verifica originea sa am garantia ca sunt bio.In concluzie ai mai multe sanse sa iei alimente bio de la piata de la tarani, dar pentru o garantie 100% ar trebui sa le produci tu pe langa casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles. Rosii, vinete, castraveti, ardei, patrunjel, carne de la bunicu de acasa.