| nati a întrebat:

Incercati sa introduceti in alimentatia dvs. cat mai multe alimente bio? Ne puteti recomanda cateva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

Http://www.biomania.ro/
Iar pentru Bucuresti http://www.leacul.ro/

Nu doar in alimentatie recomand, ci si pentru cosmetice si produse de igiena, detergenti etc.

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, eu prefer pastele bio, orezul, zaharul brun, soia. Le iau din supermarket, au un raion cu produse bio.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Industria BIO foods in mare parte se bazeaza pe frica si superstitiile oamenilor pentru asazisele "alimente manipulate genetic". Se vand produse mult mai scumpe cu beneficii similare.
http://www.youtube.com/watch?v=tIvNopv9Pa8
(episodul 11 din primul sezon al emisiunii Penn & Teller: Bullshit!)

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intr-o rosie cu gustul acela bun de tara dar care costa 10RON si o rosie de 1RON care nu are gust, dar care are aceeasi valoare nutritionala, as alege varianta 2. In caz de pretul este similar, aleg varianta 1.