| bigbigbanana a întrebat:

Mancare turceasca.super-buna.idee?:d
exceptie shaorma kebab musaca kumpir halva baclavalelaughing))

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Melemen! Se bat 2-3 oua,se puen sare piper dupa gust,se taie ardei iute daca iti place picant, ardei gras, rosii toate se taie feliute subtiri.rosiile de preferat ar fi sa fie moi pentru ca e important sa lase zeama,pe urma pui la foc mic in foarte putin ulei, doua picaturi nu mai mult apoi invarti continuu, sa nu iasa ca o omleta ci sa aiba aspect de omleta dar sfaramata apoi cand e gata oul se serveste calda cu paine! Pofta buna!happy

| bigbigbanana explică:

Sati *** bisaltu.
nu se mananca asa

| antonio_5108 a răspuns:

Da pita uscata, soreci afumatii cam asa se mananca la u in familie?