| AnAnGeLWiThOuTnAmE a întrebat:

Care e diferenta dintre shaorma si kebab?

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Cred ca asa vei intelege cel mai bine:
http://gospodini.blogspot.com/2007/11/shaorma.html
http://gospodini.blogspot.com/2008/09/donner-kebap.html
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

9 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Shaorma e cu lipie si kebabul cu chifla cred...:S

| NatureSelf a răspuns:

Este dieferenta de continut de calorii, ambi au un continut mare de calorii, si cu toate astea ai putea manca o gramada este? ca tot nu te saturi prea curand. diferenta este denumirea. si produsele din care sunt facute. adica cele care se adauga.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru NatureSelf):

Pe cine intereseaza caloriile cand cumpara un kebab sau o shaorma? laughing

| NatureSelf a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

Pe prea putini laughing

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru NatureSelf):

Pai nah, hai sa cumparam o salata si sa o comparam cu kebabul laughing Apoi postam rezultatele magnifice ale studiului, o postam pe TPU si intrebam ce ati cumpara, sunt sigur ca 100% ca toata lumea ar zice kebab sau shaorma laughing glumeam

| NatureSelf a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

No bine acum, alegem ce ne exista limba. si ne place gustu

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru NatureSelf):

De acord.

| bobodanlili a răspuns:

Shaorma e in clatita kebabul e pe bat si shaorma are mai multe legume

| Nutemaiholba a răspuns:

Shaorma:paine libaneza cu:cartofi prajiti legume si diferite sosuri
kebab:carne infipta intr-un bat