| afrodita17 a întrebat:

Need help... urgent! stie cineva daca pentru a prepara lasagna, cascavalul se poate pune pe fiecare strat? sau numai deasupra?

Răspuns Câştigător
| Mishulet a răspuns:

Depinde de cum iti place tie. Nu este o regula. Poti sa pui fie mozzarella (stai atenta ca lasa zer si atunci pui besciamella mai putina), fie cascaval sau parmezan.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu se pune numai deasupra; intre straturi sos bechamel si carne

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu fac lasagna cu mozzarela, pe care o razuiesc pe razatoarea mare, o impart in trei si o alternez cu sosul Bechamel, foile si carnea.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cascavalul se pune doar pe deasupra, iar eu personal il pun cu 10 minute inainte sa inchid cuptorul, pentru ca altfel se intareste si se usuca, asa ramane mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mozzarela e mai buna decat cascavalul. si se pune la fiecare strat.alternativ cu carne si sos apoi foiae si tot asa, si termini cu mozzarela