| anonim_4396 a întrebat:

Pateul vegetal(de ex cel de la Campofrio) ingrasa? Am vazut ca nu e mare diferenta intre nr de calorii al pateului din carne si cel vegetal...si in plus nu cred ca e prea sanatos...
Ce sa mai mananc la scoala in zilele in care tin post?
Dar acasa?big grin Sa nu ingrase!
Merci:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. In functie de constitutia ta, pateul vegetal, salamul vegetal si orice alt produs din soia poate sa:
- nu aiba efect de ingrasare (daca ai un metabolism cu arderi rapide, esti genul care mananca la greu si nu se ingrasa);
- te ingrasa de-ai rupt-o in fericire (daca ai un metabolism lent). Eu de ex, habar nu am avut treaba asta si am luat cam 14 kile in 2 ani de vegetarianism. Discutand pe un forum de produse naturiste am aflat ca "de la soya mi se trage". Daca esti predispus la ingrasat si burtica, mai bine mananci ciuperci si linte pentru proteina.
La scoala?! Saratele cu diferite semintze, facute in casa sau alt gen de "crantzanei" de post.

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pateul vegetal este din soia, care este o sursa de proteine pentru cei care tin post.De ingrasat ingrasa si cartofii, si fasolea, si orezul, etc... Vreau sa spun ca trebuie sa fi atent la CAT ingurgitezi! Uita-te pe linkul acesta (si mai sunt pe google): http://www.culinar.ro/......ingrasam-/