| balitaraul a întrebat:

im spuneti va rog cum se face o salata de fructe cu mere, portocale si banane.

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cat se poate de natural asa cum am facut de Anul Nou:am curat si taiat kivi, banane, portocale, mere.Am pus si o cutie de compot de ananas precum si 200 de grame de stafide. Fara zahar, fara frisca! A fost mai buna a doua zi, pentru ca fructele au lasat zeama lor. Si buna rece!

| LolaLollita a răspuns:

Tai cubulete fructele si le amesteci intr-un bol.
Pentru servire, sugerez sa pui putina frisca intr-un bol mai mic, fructe deasupra si inca putina frisca peste fructehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fructele se curata de coaja, se taie bucatele si se pun in salatiera.
Optional, poti adauga si frisca.
Te pup!

| victorandrei a răspuns:

Tai bucati toate fructele, pui peste frisca le amesteci bine si le lasi la frigider 30 de minute. Sau le poti pune in boluri mai mici cu frisca peste si ciocolata rasa.

| IAliveInHell a răspuns:

Tai mere, portocale si banane le pui in farfurie sau castron ce vrei si le amesteci cu zahar rolling on the floor) Boom si gatabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Darkguy a răspuns:

Tai fructele le pui intr-un bol si pui optional frisca

| deya100 a răspuns:

Paii le tai pe toate in bucati si le daugi intr-un bol(poti adauga peste ele sucul portocaleleor) si apoi poti pune frisca deasupra! Eu asa fac. Poti cauta pe net pentru mai multe informatii! big grin